Wybór ośrodka treningowego w Sheffield był strzałem w dziesiątkę – mówią bokserzy Rafako Hussars Poland, którzy tworzą de facto reprezentację Polski o treningach w Anglii przed turniejami kwalifikacyjnymi w Turcji i Bułgarii do Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Na treningi z brytyjskimi i bułgarskimi pięściarzami przyjechało 9 podopiecznych trenera Zbigniewa Raubo – Dawid Jagodziński (-49kg), Maciej Jóźwik (-52kg), Adrian Kowal (-56kg), Dawid Michelus (-60kg), Mateusz Polski (-60kg), Mateusz Kostecki (-64kg), Damian Kiwior (-69kg), Mateusz Tryc (-81kg) i Wicemistrz Europy Igor Jakubowski (-91kg).

Nie widziałem i nie trenowałem nigdy w lepszym ośrodku. Anglicy mają tu wszystko, co jest potrzebne, super zaplecze. Sześć ringów, siłownia, sauna, na salach komputery, mnóstwo worków, treningi rozpisane na tablicach, tam też zapisywana waga poszczególnych zawodników. Anglicy przed każdym treningiem mają mierzoną siłę uścisku, na wszystkich czekają podpisane bidony z odżywkami. Mnóstwo trenerów i cutmenów – pełen profesjonalizm. Aż się chce trenować – powiedział Mateusz Tryc.

Na pierwszym ze sparingów zadaniowych trwających po 6 rund Mateusz Tryc trenował m.in. ze swoim ubiegłorocznym rywalem z ćwierćfinału Mistrzostw Europy Joshuą Buatsi.

Polacy sparuję z Brytyjczykami i Bułgarami, m.in. Damian Kiwior z aktualnym Mistrzem Unii Europejskiej Simeonem Chamowem.

Nie wiem ile osób dokładnie się zajmuje zawodnikami angielskimi, ale jest to duży sztab trenerski. W ogóle nowoczesny sprzęt do treningu, z jakim nigdzie się nie spotkałem. Znakomicie funkcjonuje monitoring zawodników – mówił Mateusz Polski, który już sparował z Luke Mccormackiem, a czekają go jeszcze potyczki z Mistrzem Europy Josephem Cordiną.

Zachwycony warunkami w Sheffield jest też nowy bokser Rafako Hussars Poland Maciej Jóźwik, który – podobnie jak Mateusz Polski – wystąpi 1 kwietnia w meczu w Dębicy z Argentina Condors.

Ośrodek jest mega dobry, na każdym kroku widać profesjonalizm. Wszyscy jesteśmy zadowoleni z możliwości pracy w tym miejscu. Ja miałem sparingi z angielskim Muhammadem Alim – powiedział Maciej Jóźwik.