Bokserzy Rafako Hussars Poland, którzy stanowią trzon kadry narodowej, trenuję obecnie na zgrupowaniu we Władysławowie, a już w niedzielę wyjeżdżają na sparingi z Brytyjczykami do Sheffield.

W nadmorskim ośrodku olimpijskim przygotowują się Wicemistrz Europy Igor Jakubowski (-91kg) oraz Dawid Jagodziński (-49kg), Adrian Kowal (-56kg), Dawid Michelus (-60kg), Mateusz Polski (-60kg), Mateusz Kostecki (-64kg), Damian Kiwior (-69kg) i Mateusz Tryc (-81kg) oraz Paweł Wierzbicki (+91kg), a także dwaj zawodnicy, którzy nie boksowali na ringach World Series of Boxing Maciej Jóźwik (-52kg) i Szymon Hamerski (-75kg).

Trenerzy Husarii i kadry poinformowali, że w tej grupy w piątek do angielskiego Sheffield na sparing z miejscowymi pięściarzami i z Irlandii wyjeżdża 9 bokserów – Dawid Jagodziński, Maciej Jóźwik, Adrian Kowal, Dawid Michelus, Mateusz Polski, Mateusz Kostecki, Damian Kiwior, Mateusz Tryc i Igor Jakubowski.

Po 5 dniach sparingów Biało-Czerwoni wracają do kraju na Święta Wielkanocne, a następnie przenoszą się na treningi do Niemiec. Na początku kwietnia do tureckiego Samsun na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich wyjeżdża ta sama grupa co do Anglii, poza Mateuszem Polskim. W każdej wadze może być tylko jeden bokser z danego państwa.

Jedynym polskim pięściarzem, który ma już zapewniony udział w olimpijskich zmaganiach w Rio de Janeiro jest kapitan Rafako Hussars Poland i Wicemistrz Europy Tomasz Jabłoński (-75kg).

Ostatnio Polacy bez powodzenia startowali w turnieju w niemieckim Halle, ale dla nich najważniejsze zawody będą w pierwszej połowie kwietnia w Samsun. Później Igora Jakubowskiego i pozostałych zawodników czekają turnieje w Belgradzie i czeskim Usti oraz kolejny kwalifikacyjny do Igrzysk – WSB/APB w Bułgarii.

Z informacji napływających z kadry wynika, że większość bokserów jest zdrowa i spokojnie szykuje się do bardzo ważnych turniejów. Problemy z łokciem ma były Młodzieżowy Wicemistrz Świata Paweł Wierzbicki (+91kg).