22-letni Niemiec Florian Schulz (+91kg) zadebiutuje w Rafako Hussars Poland w meczu ligi World Series of Boxing z Caciques Venezuela, który odbędzie się w nocy z 27 na 28 lutego w Caracas. W zeszłym roku zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w wadze superciężkiej.

Szefowie Husarii Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski mają dość dobre doświadczenia z niemieckimi bokserami, zwłaszcza jeśli chodzi o ich umiejętności sportowe. Już w tamtym sezonie do zespołu dołączył Hamza Touba (-52kg), a jego bilans walk na ringach WSB w barwach Husarii wynosi 3-2.

W styczniu do Husarii dołączył też Kastriot Sopa (-64kg), a swoim pierwszym pojedynku pokonał Luica Arcona 2-1 z Venezuela Caciques.

Co ciekawe wszyscy trzej niemieccy pięściarze Rafako Hussars Poland wygrali walki w meczu z Polską (12-8 dla Niemców) pod koniec listopada 2014 roku w Karlinie. Hamza Touba pokonał jednogłośnie Grzegorza Kozłowskiego, Kastriot Sopa wygrał też jednogłośnie z Marcinem Latochą, a Florian Schulz niejednogłośnie pokonał Pawła Wierzbickiego.

Najnowszym nabytkiem Husarii jest Florian Schulz. W zeszłym sezonie wygrał 3 z 4 walk podczas ME w bułgarskim Samokovie, m.in. pokonał na punkty Turka Ali Erena Demirezena i przed czasem zawodnika gospodarzy Petara Belberova, z którym 1,5 roku wcześniej przegrał na turnieju w Bułgarii. W finale ME Niemiec przegrał z doskonałym Chorwatem Filipem Hrgoviciem.

Później Florian Schulz wystąpił w Mistrzostwach Świata w Doha, ale w ćwierćfinale przegrał z aktualnym Wicemistrzem Świata i brązowym medalistą Igrzysk w Londynie Kazachem Ivanem Dychko.

Nowy bokser Husarii odnosił sukcesy też w młodszych kategoriach wiekowych. Podczas MMŚ w 2012 roku w Erewaniu w ćwierćfinale pokonał Kubańczyka Yoandrisa Toiraca, ale nie wyszedł do półfinału.

W narożniku Floriana Schulza w Caracas stanie mający rumuńskie korzenie Zoltan Lunka, Mistrz Świata z 1995 roku i brązowy medalista olimpijski z Atlanty. Wcześniej przyjeżdżał na mecze Husarii na walki Hamzy Touby, który być może i teraz znajdzie się w składzie. Cały skład trenerzy ogłoszą już wkrótce.