Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Mateusz Tryc (-81 kg) zakończyli występy w lidze niemieckiej. Ich zespół – Nordhäuser SV zapewnił sobie mistrzostwo przed ostatnią kolejką. Obaj bokserzy mają należeć do liderów Rafako Hussars Poland w lidze World Series of Boxing.
 
10 stycznia naszą drużynę czeka mecz ostatniej serii w Hannoverze, ale my w nim już nie weźmiemy udziału. Koncentrujemy się na startach w profesjonalnych rozgrywkach WSB będących jednocześnie kwalifikacją olimpijską – powiedział kapitan HusariiTomasz Jabłoński

– Zgodziliśmy się na ich starty za zachodnią granicą tylko do końca grudnia. Teraz będą do dyspozycji trenerów Zbigniewa Raubo iJerzego Baranieckiego, którzy zapewne częato będą korzystać z ich usług – mówią szefowie Husarii Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski
 
W Bundeslidze walki odbywają się w nieco zmienionych limitach wagowych, dlatego pochodzący z Gdyni Tomasz Jabłoński boksował w kategorii -76 kg, a mieszkający w Wyszkowie Mateusz Tryc – 82 kg. Obaj Polacy nie ponieśli ani jednej porażki i tym samym mieli spory wkład w ligowym sukcesie Nordhäuser SV.
 
W Bundeslidze rywalizowały 4 kluby systemem mecz i rewanż, dlatego rozgrywki są krótkie. Wygrałem dwa pojedynki na punkty. W lidze niemieckiej miałem zadebiutować już w poprzednim sezonie, ale ostatecznie w BC Straubing występował tylko Mateusz Tryc – dodał wychowanek SAKO Gdańsk.
 
Przez cały rok 2014 nie przegrałem walki. Około 20 zwycięstw i jeden dyskusyjny remis. Cele na 2015 rok – dążenie do zdobycia kwalifikacji IO Rio 2016r – zapewnił Mateusz Tryc.
 
Tomasz Jabłoński będzie boksować na inugurację ligi WSB z Puerto Rico Hurricanes, a Mateusz Tryc ma szansę znaleźć się w składzie na spotkanie z Astana Arlans Kazakhstan – 23 stycznia w Lubinie.