Niestety poniedziałek nie był udanym dniem dla polskich bokserów w kwalifikacjach olimpijskich. W tureckim Samsun porażki ponieśli najlżejsi zawodnicy Rafako Hussars Poland Dawid Jagodziński (-49kg) i Maciej Jóźwik (-52kg).

Obaj przegrali na punkty – Dawid Jagodziński, ćwierćfinalista ubiegłorocznych Mistrzostw Świata i Europy, nie zdołał pokonać Niemca Christosa Cherakisa, zaś Maciej Jóźwik, który niedawno udanie zadebiutował na ringach World Series of Boxing w barwach Husarii, uległ Narekowi Agbarjanowi z Armenii.

W ten sposób dołączyli do Mateusza Kosteckiego (-64kg) i Damiana Kiwiora (-69kg), którzy też już zostali wyeliminowani z turnieju.

Na razie jedną walkę wygrał Mateusz Tryc (-81kg), a pierwsze pojedynki jutro stoczą pozostali Polacy. Adrian Kowal (-56kg) spotka się ze Słowakiem Michalem Takacsem, Dawid Michelus (-60kg) z Białorusinem Vazgenem Safaryantsem, a Wicemistrz Europy Igor Jakubowski (-81kg) z Francuzem Paulem Ombą Biongolo. Z kolei we wtorek rywalem Mateusza Tryca będzie Ukrainiec Aleksander Chiznjak.