Mateusz Tryc (-81kg) zanotował pierwszą wygraną w olimpijskich kwalifikacjach w tureckim Samsun, a niestety dziś pechową porażkę poniósł drugi z reprezentacyjnych bokserów z Rafako Hussars Poland Damian Kiwior (-69kg).

Wyszkowianin Mateusz Tryc wygrał w niedzielę 2-1 na punkty z Grekiem Panagiotisem Kalamarasem. W pierwszej rundzie sędziowie dali zwycięstwo Grekowi, w dwóch kolejnych Polakowi.

Jak to bywa w 1 walkach w turnieju byłem trochę spięty i nie jestem zadowolony z swego boksowania, mimo wygranej. Powinienem zwyciężyć gładko z Grekiem – powiedział Mateusz Tryc.

Następnym jego rywalem w walce o wyjazd na Igrzyska do Rio de Janeiro będzie we wtorek Ukrainiec Aleksander Chiznjak.

Drugi z bokserów Husarii Damian Kiwior przegrał dziś wieczorem z olimpijczykiem z Londynu Czechem Zdenkiem Chladkiem.

Walka została przerwana w 3 rundzie z powodu kontuzji Czecha – rozcięcie łuku. Po podliczeniu punktów, niestety pięściarz z Tarnowa został uznany za pokonanego.

Moim zdaniem pierwszą rundę Damian wygrał, a druga była równa, z minimalną przewagą Czecha – mówił Wicemistrz Europy Igor Jakubowski (-91kg), który we wtorek spotka się z Francuzem Paulem Ombą Biongolo.

Uważam, że Kiwior wygrał każdą rundę, a lewym sierpem rozciął łuk brwiowy rywalowi. To sprawiło, że lekarz przerwał walkę i podliczono punkty – powiedział Dawid Michelus (-60kg), który 12 kwietnia będzie boksował z Białorusinem kilkakrotnym medalistą Mistrzostw Europy Vazgenem Safaryantsem.

Jutro na ring wyjdą dwaj kolejni Biało-Czerwoni z drużyny Rafako Hussars Poland – Dawid Jagodziński (-49kg) spotka się z Niemcem Christosem Cherakisem, zaś Maciej Jóźwik (-52kg) z Narekiem Abgarjanem (Armenia).