Debica_2016_plakat_v2a Jeśli tak dobrze zaboksuję w piątek Dębicy, jak w meczu ligi niemieckiej, to wygram pierwszą walkę w lidze WSB – mówi Arkadiusz Szwedowicz (-81kg) z Rafako Hussars Poland.

1 kwietnia o godz. 19:30 zespół „Husarii” spotka się w Dębicy na Podkarpaciu z Argentina Condors. To będzie ostatni występ Biało-Czerwonych w tym sezonie World Series of Boxing.

Niedawno dostałem szansę debiutu w 2 lidze niemieckiej i myślę, że ją w pełni wykorzystałem. Moim rywalem był zeszłoroczny Młodzieżowy Wicemistrz Niemiec Joshua Schumacher. Trochę byłem zaskoczony, kiedy zobaczyłem, że jest mańkutem, ale okazało się, że i z takimi mogę sobie radzić. Dużo widziałem, wchodził mi dynamicznie prawy prosty, a sam praktycznie nic nie przyjąłem – powiedział Arkadiusz Szwedowicz, który w 2.Bundeslidze boksuje w wadze -82kg.

Oprócz niego w składzie drużyny Wismar są też m.in. inny bokser Husarii Maciej Jóźwik (-52kg) i Łukasz Stanioch (-82kg). Natomiast między innymi w 1-ligowym Nordhäuser SV występują dwaj kolejni zawodnicy Rafako Hussars Poland Mateusz Tryc (-82kg) i Michał Olaś (+92kg) oraz Radomir Obruśniak (-61kg).

Jeśli chodzi o poziom 2 ligi, to w skali 0-10, wystawiłbym 6, a nawet 7, a więc to dobra nota. W moim zespole jest aktualny Wicemistrz Europy Florian Schulz, który także będzie walczył w piątek w Dębicy. Ostatnią swoją walkę zremisował z Kenanem Husoviciem – mówił pochodzący ze Szczecina Arkadiusz Szwedowicz po meczu BT Hanse Wismar z BC Chemnitz 11:12.

W lidze WSB zeszłoroczny mistrz Polski zadebiutował przed własną publicznością w spotkaniu z Russian Boxing Team. Mimo dobrego początku, Arkadiusz Szwedowicz przegrał z brązowym medalistą mistrzostw świata 2015 Pawłem Siljaginem.

W debiucie początek bardzo dobry, wygrałem pierwszą rundę u wszystkich sędziów, ale potem coś mnie zblokowało. Nie zadawałem ciosów, jakby ktoś z tyłu trzymał mnie za biceps i nie pozwalał boksować. Do tego bardziej doświadczony Rosjanin wiedział, w którym momencie zmieniać tempo walki, kiedy podkręcić, kiedy zmieniać pozycję – dodał.

W Dębicy spotka się z Juanem Gabrielem Rizzo.

Jestem gotowy do tej walki. Miałem bardzo dobre warunki do przygotowań w Szczecinie pod okiem trenera Skorpiona Karola Chabrosa. Wiem, że jestem w stanie zwyciężyć, bo argentyński rywal nie jest jakimś orłem – powiedział.

W składzie Husarii są też inny zawodnik Skorpiona Szczecin Maciej Jóźwik, a także Mateusz Polski (-60kg), Steven Donnelly i Florian Schulz.