– Potrzebuję trzeciego zwycięstwa, aby pomóc w drużynie w odniesieniu zwycięstwa, poprawić swój bilans na ringach WSB i udanie zadebiutować w nowej wadze – mówi Damian Kiwior (-69kg) przed sobotnim meczem Rafako Hussars Poland z Russian Boxing Team. Spotkanie odbędzie się o g. 20:00 w Szczecinie.

Pochodzący z Tarnowa Damian Kiwior ma jeden z dłuższych stażów w zespole Husarii w lidze World Series of Boxing. Dotychczasowe 9 walk stoczył w kategorii -64kg. W dniu 30 stycznia czeka go mały jubileusz – 10 pojedynek w prestiżowych rozgrywkach i do tego wagowy debiut.

– Do tej pory wygrałem 2 walki, więc bardzo chciałbym odnieść kolejne zwycięstwo. Oczywiście doskonale pamiętam zwycięskie pojedynki z Juanem Romero z Mexico Guerreros z 2014 roku i Ronanem Sanchezem z Argentina Condors z 2015. Mam nadzieję, że teraz znów wykorzystam atut własnej hali i zanotuję swoją pierwszą wygraną w Szczecinie – powiedział Damian Kiwior.

Oprócz niego w składzie Husarii są Niemiec Hamza Touba -52kg, Dawid Michelus -60kg, ulubieniec miejscowych kibiców Arkadiusz Szwedowicz -81kg i Paweł Wierzbicki +91kg.

– W lidze WSB jeszcze nie walczyłem w kategorii -69kg, ale w tej wadze mam stoczonych już ok. 100 walk, dużo więcej niż w -64kg. Na pewno szybkość będzie moją główną bronią, będę też zadawał dużo więcej ciosów – mówi Damian Kiwior, który chętnie wraca do zwycięskich potyczek w WSB.

– Po walce z Meksykaninem przed 2 laty portal polskiboks cytował komentatora oficjalnego kanału WSB, który nadał mi nawet przydomek Kevlar Kid. Obrazowo można powiedzieć, że stwierdził, iż jestem bardzo odporny, to mu imponowało. Wierzę, że wkrótce dostarczę fanom i ekspertom kolejnych powodów do wyrażania pochlebnych opinii – dodał.

W najbliższą sobotę Damian czeka ciężki bój z rywalem z Rosji. W przeszłości toczył już zacięte i wyrównane walki z przeciwnikami z Azerbejdżanu czy Kazachsatnu.

– Nastawiam się na ciężką przeprawę, bo Rosjanie należą do bokserskich potęg. Ale jestem bardzo dobrze przygotowany i liczę, że ciężka praca zaprocentuje w meczu w Szczecinie. Chcę pomóc zespołowi w odniesieniu zwycięstwa – powiedział.

Bilety na spotkania WSB są do kupienia na abilet.pl, a transmisje w telewizji Polsat Sport.