22-letni Dawid Michelus (-60kg) z Rafako Hussars Poland, jako drugi polski pięściarz w historii, po Tomaszu Jabłońskim (-75kg), został uznany „Bokserem Tygodnia” w plebiscycie World Series of Boxing (WSB).

W głosowaniu internetowym Dawid Michelus zdobył 63 proc. Zdecydowanie wyprzedził Mistrza Olimpijskiego z Londynu i byłego Mistrza Świata Kubańczyka Roniela Iglesiasa (Cuba Domadores) – 30 proc. i brązowego medalistę zeszłorocznych MŚ w Doha Rosjanina Pawła Siliagina (Russian Boxing Team) – 7 proc.

– Dla mnie to duże i ważne wyróżnienie. Walka z Rosjaninem Gabilem Mamiedowem może nie była idealna, ale dobra i wygrana, zadałem dużo prostych ciosów. Nie wdawałem się w niepotrzebne wymiany, wiec nie rozumiem krytyków. Przeciwnik to niezłej klasy zawodnik, a ja kontrolowałem pojedynek. Jeszcze raz podkreślę, że miano „zawodnika tygodnia” daje mi wiarę, że mój boks jest coraz lepszy i stać mnie na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej – powiedział czołowy bokser Husarii, który jest wychowankiem Sokoła Piła, a obecnie zawodnikiem Kontry Elbląg.

Dawid Michelus zebrał sporo pochlebnych opinii ze strony organizatorów rozgrywek ligowych World Series of Boxing. – Mimo że ma dopiero 22 lata, stoczył już około 60 międzynarodowych walk, co czyni go jednym z najbardziej doświadczonych bokserów Rafako Hussars Poland.
Władze WSB podkreśliły też, że kontrolował walkę z Gabilem Mamiedovem, a po jego zwycięstwie polski zespół prowadził już 2-0 z Russian Boxing Team (ostatecznie porażka 2-3). Przypomniano, że w przeszłości Dawid Michelus wygrał z tak dobrym zawodnikiem jak Tugstsogt Nyambayar (Mongolia), Wicemistrzem Świata 2009 i Wicemistrzem Olimpijskim 2012.

Na stronie internetowej WSB doceniono Dawida Michelusa, pisząc, że ma już 15 walk stoczonych w lidze i z pewnością bardzo ciekawa przyszłość przed polskim bokserem wagi lekkiej.

Wyróżnienie zostali też Roniel Iglesias – „Punch of the Week 3” i Cuba Domadores – „Team of Week 3”.