21-letni Dawid Michelus (-60 kg) ma już w dorobku brązowe medale Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich i Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Wygrywał z takimi rywalami jak Tugstsogt Nyambayar (Mongolia) – wicemistrz olimpijski z Londynu i wicemistrz świata 2009. W nowym sezonie ligi WSB powinien należeć do najlepszych zawodników Rafako Hussars Poland. 

Dawid Michelus
data i miejsce ur – 16.09.1993 rok
 
wzrost – 173 cm
 
waga – 60 kg 
 
kluby – Sokół Piła, Kontra Elbląg
 
trenerzy od początku treningów – Sławomir Nowicki, Krzysztof Stemplewski, Kamil Stemplewski 
 
medale w MP (od kadetów) – zdobyłem po dwa złote medale wśród kadetów i juniorów, triumfowałem także w kategorii młodzieżowców, a także dwa razy przegrywałem w finałach. W seniorach mam już cztery tytuły.
 
sukcesy zagraniczne – brązowe medale  Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Singapurze i Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Baku – obydwa w 2010 roku. W turnieju Stamma zdobyłem srebro w 2011 i brąz w 2014 roku.
 
praworęczny/leworęczny – praworęczny
 
bilans walk amatorskich – stoczyłem 290 walk, z których przegrał 22, a 1 zremisowałem.
 
najtrudniejsza dotychczasowa walka krajowa i zagraniczna – z Mateuszem Polskim w finale Młodzieżowych MP 2014 w Sokółce i Mateuszem Mazikiem w finale MP Seniorów 2011 w Konininie. Na MMŚ w Baku w ćwierćfinale wygrałem z Tugstsogt Nyambayarem z Mongolii, ówczesnym Wicemistrzem Świata Seniorów i późniejszym Wicemistrzem Olimpijskim z Londynu. W półfinale w Singapurze i Baku przegrywałem z Kubańczykiem Robeisy Ramirezem.
 
najważniejsi pokonani rywale krajowi i zagraniczni – Mateusz Polski, Mateusz Mazik; Tugstsogt Nyambayar oraz Theo Krechlok (Niemcy)
 
szkoła ukończona (lub w trakcie) – technikum gastronomiczne w Pile. Miesięczne praktyki miałem w poznańskim hotelu Olimpia. Bardzo dobrze radzę sobie z potrawami z mięsa, a moją specjalnością jest karkówka. Muszę zbijać wagę do kategorii lekkiej, dlatego rzadko po nią sięgam, ale po zawodach – czemu nie?
 
bokserscy idole – Muhammad Ali, Manny Pacquiao
 
hobby – uwielbiam boksu, ale i – choć rzadko mam możliwość – nurkowanie. Wspólnie z narzeczoną Karoliną Miętka, młodzieżową wicemistrzynią Polski, nurkowaliśmy podczas wakacji w Egipcie. Karolina
ukończyła nawet specjalny kurs. A co do ślubu – marzy nam się uroczystość na plaży latem tego roku albo w następnym.