Szczecin_2016

Czterej polscy bokserzy i dobrze już znany kibicom Niemiec Hamza Touba powalczą 30 stycznia w meczu Rafako Hussars Poland z Russian Boxing Team. W barwach Husarii w Szczecinie zadebiutuje Arkadiusz Szwedowicz (-81kg).

W spotkaniu 2 kolejki grupy C z Rosjanami wystąpią zawodnicy w kategoriach wagowych -52kg, -60kg, -69kg, -81kg i +91kg. W pięciu pozostałych pięściarze Husarii przegrali w miniony piątek w Pruszkowie z Caciques Venezuela 2-3 na otwarcie rozgrywek World Series of Boxing w 2016 roku.

W Szczecinie przed własną publicznością zadebiutuje Arkadiusz Szwedowicz (-81kg), który o miejsce w Rafako Hussars Poland walczy z byłym ćwierćfinalistą Mistrzostw Świata i Europy Mateuszem Trycem.

Trenerzy do składu powołali też jednego z najbardziej doświadczonych bokserów zespołu Biało-Czerwonych Dawida Michelusa (-60kg).

W najniższej kategorii nie zabraknie zbierającego pochlebne recenzje w poprzednim sezonie Hamzy Touby (-52kg). Z Wenezuelą bardzo dobrze spisał się jego rodak Kastriot Sopa (-64kg), która w debiucie w polskiej drużynie pokonał Wenezuelczyka Luisa Martina Diaza Arcóna 2-1. Wcześniej ten bokser z Ameryki Płd. znokautował Damiana Kiwiora.

Tym razem Damian stoczy swój pierwszy pojedynek w WSB w wadze -69kg. Na stałe przechodzi z kategorii -64kg.

Do formy po ostatnich problemach zdrowotnych wraca niemiecki zawodnik Florian Schultz, aktualny Wicemistrz Europy kategorii +91kg. Pod jego nieobecność, kolejną szansę dostanie były Młodzieżowy Wicemistrz Świata Paweł Wierzbicki. W tamtym sezonie wytrzymał 5-rundową walkę z Chorwatem Filpem Hrgoviciem, co wielu jego rywalom się nie udało.

Polscy bokserzy do meczów w lidze WSB przygotowują się w hali Torwar w Warszawie. Treningi odbywają się 2 razy dziennie – o g. 10:30 i 17:00. Bilety na spotkania WSB są do kupienia na abilet.pl, a transmisje w telewizji Polsat Sport.