W silnym składzie, z dwoma Wicemistrzami Europy Tomaszem Jabłońskim i Igorem Jakubowskim, wystąpi drużyna Rafako Hussars Poland w wyjazdowym meczu ligi WSB z Argentina Condors. We wtorkowe popołudnie drużyna Husarii poleciała do Ameryki Południowej.

W nocy z 13 na 14 lutego o punkty walczyć będą Dawid Jagodziński (-49kg), Adrian Kowal (-56kg), Mateusz Kostecki (-64kg), Tomasz Jabłoński (-75kg) i Igor Jakubowski (-91kg).

– Argentyna najbardziej kojarzy mi się z piłką nożną, z Leo Messim, ale bokserów też ma niezłych. Klimat i strefa czasowa będą mocno odczuwalne, do tego bić się będziemy w środku naszej nocy. Ale myślę, że kolejny raz pokażemy przewagę nad Argentyńczykami i to nawet na ich ziemi – powiedział Tomasz Jabłoński (SAKO Gdańsk).

Rok temu Husaria rozbiła we Włocławku Argentina Condors 5-0 w krajowym składzie. Z obecnego składu punkty zdobyli Dawid Jagodziński, Tomasz Jabłoński i Igor Jakubowski, a także Sylwester Kozłowski i Damian Kiwior.

Natomiast w kwietniu 2015 bokserzy Rafako Hussars Poland wygrali w Szczecinie z USA Knockouts 4-1. W swoich pojedynkach zwyciężali Sylwek Kozłowski -56kg, Tomek Jabłoński -75kg, Michał Olaś -91kg i walkowerem Dawid Jagodziński -49kg.

Zdarzały się też Biało-Czerwonym w poprzednich rozgrywkach World Series of Boxing porażki bez zagranicznych wzmocnień. Tak było w Kazachstanie (0-5), kiedy jedyną jak dotąd przegraną na ringach WSB poniósł jeden z liderów Husarii Igor Jakubowski oraz w Wenezueli (2-3), gdzie na punkty swoje potyczki rozstrzygnęli Tomasz Jabłoński i Igor Jakubowski. Identycznie było w Portoryko, też 2-3 i wygrane przed czasem dwóch najlepszych zawodników.

Z kolei w spotkaniu z Italia Thunder (2-3) jeden z punktów dla gości zdobył słynny Irlandczyk Paddy Barnes, dziś będący w szerokim składzie Husarii.