Debica_2016_plakat_v2a Boks w najlepszym wydaniu wraca do Dębicy, dawniej ważnego ośrodka pięściarskiego na mapie kraju. 1 kwietnia odbędzie się tam mecz Rafako Hussars Poland z Argentina Condors w lidze World Series of Boxing.

Po wielu latach przerwy kibice w Dębicy, niegdyś rozkochanej w boksie ligowym, znów zobaczą w ringu najlepszych krajowych zawodników, ale w ramach ligi WSB. Dla Husarii to jednocześnie pierwsza wizyta w tym mieście na Podkarpaciu i mamy nadzieję na kontynuację współpracy – powiedział prezes Rafako Hussars Poland Jarosław Kołkowski.

W spotkaniu ostatniej, 6 kolejki grupy C ligi WSB rywalem Husarii będzie zespół Argentina Condors. Mecz odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o g. 20:00, a wcześniej odbędą się walki pokazowe z udziałem pięściarzy Uczniowskiego Klubu Sportowego Morsy Dębica.

Pod koniec lat 80 miejscowy Igloopol 2 razy był Drużynowym Mistrzem Polski. W różnych latach w Dębicy boksowali medaliści Mistrzostw Świata i Europy jak Roman Gotfryd, Krzysztof Wróblewski i Andrzej Rżany. Wicemistrzem Europy był inny bokser Igloopolu Dariusz Czernij.

Bilety można nabywać na stronie ABilet.pl lub w kasach MOSiR Dębica. Głównym sponsorem meczu jest firma OLIMP z Dębicy.

Wcześniej bokserzy Husarii występowali m.in. w Warszawie, Pruszkowie, Koninie, Włocławku, Wyszkowie, Gdańsku i Szczecinie.