Dziś wieczorem w Cetniewie bokserzy Rafako Hussars Poland rozpoczęli zgrupowanie przed meczem ligi World Series of Boxing z Russian Boxing Team. Spotkanie odbędzie się 12 marca w Moskwie.

Trenerzy Husarii i reprezentacji narodowej powołali na tygodniowy obóz 14 zawodników, m.in. Dawida Jagodzińskiego -49kg, Adrian Kowala -56kg, Dawida Michelusa -60kg, Mateusza Polskiego -60kg, Mateusza Kosteckiego -64kg, Damian Kiwiora -69kg, Tomasza Jabłońskiego -75kg, Mateusza Tryca -81kg, Arkadiusza Szwedowicza -81kg, Igora Jakubowskiego -91kg i Pawła Wierzbickiego +91kg.

W tegorocznych rozgrywkach WSB Husaria przegrała 4 mecze, w tym trzy po 2:3. W 5 kolejce spotka się w Moskwie z zespołem Rosji, który do tej pory rozegrał 3 spotkania i wszystkie wygrał.

W najbliższych dniach czekają nas dwa ważne wydarzenia – mecz ligi WSB z Russian Boxing Team i pod koniec przyszłego tygodnia również udział w tradycyjnym turnieju w Halle – mówią szkoleniowcy Rafako Hussars Poland.

Podczas zgrupowania w Cetniewie zapadną decyzje ws. składów na spotkanie w Rosji oraz zawody w Niemczech. Prawdopodobnie tym razem zeszłoroczni Wicemistrzowie Europy zostaną „rozdzieleni” – Tomasz Jabłoński (-75kg) ma stoczyć ostatnią walkę w tym sezonie na ringach World Series of Boxing, a Igor Jakubowski (-91kg) powalczy w Halle.

Przeciwko Russsian Boxing Team w wadze ciężkiej wystawimy Michała Olasia, zaś w średniej prawdopodobnie wystąpi Tomek Jabłoński. Dużymi krokami zbliżamy się do kwalifikacji olimpijskich i mamy nadzieję, że po miesiącach przygotowań awans do Rio wywalczą kolejni pięściarze. Mecz z Caciques Venezuela pokazał, że wciąż bardzo trudno o zwycięstwa w WSB, ale w tym roku najważniejsze są Igrzyska Olimpijskie – powiedział szef Husarii Jarosław Kołkowski.

W Halle, poza Igorem Jakubowskim, mają boksować też m.in. Dawid Michelus -60kg i Mateusz Tryc -81kg. Jeśli nominację na mecz w Rosji otrzyma Adrian Kowal, wówczas do Niemiec pojedzie Tomasz Resól. Oczywiście w spotkaniu WSB możliwy jest też występ Włocha Riccardo D’Andrei, który koniecznie chce się zrehabilitować za wpadkę w debiucie w Rafako Hussars Poland.