– Ciężko przepracowałem 3 miesiące, a efekty powinny być widoczne podczas Olimpijskiego Turnieju Kwalifikacyjnego w tureckim Samsun – mówi Wicemistrz Europy Igor Jakubowski (-91kg).

Bokserzy Rafako Hussars Poland, którzy stanowią reprezentację Polski, wrócili ze zgrupowania we Frankfurcie nad Odrą. Sparowali tam z Niemcami, Rosjanami, Holendrami i Czechami.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy wykonanej na obozach w Anglii i Niemczech. Ze względu na dużą liczbę sparingpartnerów i różnorodność ich stylów, na pewno takiej możliwości przygotowania nie mielibyśmy w kraju. Najważniejsze, że wszyscy są zdrowi i już palą się do wyjazdu do Turcji – mówili trenerzy.

W Niemczech trenowali Dawid Jagodziński (-49kg), Adrian Kowal (-56kg), Dawid Michelus (-60kg), Mateusz Kostecki (-64kg), Damian Kiwior (-69kg), Mateusz Tryc (-81kg) i Igor Jakubowski (-91kg).

Miałem okazję sparować m.in. z ćwierćfinalistą ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Holendrem Royem Korvingiem oraz dwoma zawodnikami niemieckimi. Na sparingach przede wszystkim się uczę, z kolei pełnię możliwości i serce pokazuję w oficjalnych walkach ringowych – mówi Igor Jakubowski (Zagłębie Konin), największa polska nadzieja na zdobycie olimpijskiej nominacji w Samsun.

Biało-Czerwoni wyjeżdżają w czwartek 7 kwietnia. W składzie, poza wymienioną siódemką, jest Maciej Jóźwik (-52kg), który kilka dni temu odniósł zwycięstwo w debiucie w Husarii w lidze World Series of Boxing.

– Miałem przerwę ze względu na kłopoty zdrowotne, ale ostatnie 3 miesiące ciężko przepracowałem i efekty powinny być widoczne w Turcji. Sparingi były dobre, więc na tym turnieju nie powinno być źle – dodał Igor Jakubowski.

W Samsun wystąpi 233 zawodników. Awans na Igrzyska wywalczy 30 z nich – po 3 w każdej wadze. Losowanie i pierwsze walki w sobotę.

Jednym z moich rywali na sparingach był Dennis Radovan z kategorii -75kg. Na razie ciężko mi ocenić formę. Myślę, że wciąż największe rezerwy tkwią w dynamice – powiedział Mateusz Tryc.