Wicemistrz Europy 2015 i Mistrz Unii Europejskiej 2014 Igor Jakubowski (-91kg) będzie boksował w meczu Rafako Hussars Poland z Argentina Condors. Spotkanie ligi WSB odbędzie się 13 lutego w Buenos Aires.

Wcześniej informowaliśmy, że w składzie Husarii znaleźli się kapitan drużyny i drugi z polskich srebrnych medalistów zeszłorocznych ME Tomasz Jabłoński (-75kg) oraz debiutujący na ringach WSB Adrian Kowal (-56kg).

Trenerzy Zbigniew Raubo, Jerzy Baraniecki i Siergiej Korczynski ogłosili, że w Argentynie wystąpi też mający za sobą znakomity sezon 2015 Igor Jakubowski.

– Podczas zgrupowania w Cetniewie Igor Jakubowski toczy zacięte sparingi z Mateuszem Trycem, a jeśli chodzi o pozostałych pięściarzy Husaii – Tomasz Jabłoński z Mateuszem Kosteckim i Rosjaninem Michaiłem Alijewem, Adrian Kowal z Tomaszem Resólem, a Dawid Jagodziński z Maciejem Jóźwikiem – mówią szkoleniowcy Rafako Hussars Poland.

– Sparingi z Mateuszem Trycem i Szymonem Hamerskim odbywają się na dystansie 6 rund – dodał Igor Jakubowski (Zagłębie Konin).

Bokserzy powołani na mecz w Argentynie pozostaną na zgrupowaniu do 9 lutego. Wtedy udadzą się do Ameryki Południowej. Powrót do składu obu Wicemistrzów Europy jest znaczącym wzmocnieniem polskiej drużyny.

W swym debiucie w World Series of Boxing w 2015 roku Igor Jakubowski zwyciężył przed czasem w portorykańskim San Juan, zaś w drugiej walce nie dał szans Brazylijczykowi Passosowi występującemu w barwach Argentina Condors. Już w pierwszej rundzie rywal był liczony, a ostatecznie Polak zwyciężył w 2 rundzie. Cały mecz Husaria wygrała 5-0 i zapewne powtórka za kilka dni w argentyńskiej stolicy byłaby mile widziana.

Później Igor pokonywał jeszcze przeciwników w spotkaniach z Italia Thunder i Venezuela Caciques, a porażki doznał dopiero w Kazachstanie – przed czasem z Witalijem Levitem. Jego bilans 1 sezonu w lidze, to 4-1.

W lutym pięściarze Husarii zmierzą się jeszcze na wyjeździe z Venezuela Caciques. Zechcą się zrewanżować za porażkę w Pruszkowie 2-3.