Wygrana cieszy i motywuje do dalszej pracy, ale też widać było jakie mam mankamenty. Inna sprawa, że bardzo musiałem uważać, aby nie doznać kontuzji – mówi Maciej Jóźwik (-52kg) po udanym debiucie w Rafako Hussars Poland na ringach WSB.

Pochodzący ze Szczytna bokser Skorpiona Szczecin pokonał Cristiana Eduardo Rodę 3-0, a w Husaria w Dębicy wygrała z Argentina Condors 5-0, kończąc sezon World Series of Boxing w grupie C na 3 miejscu.

Trochę stresu przed debiutem było, ale nie na tyle, abym sparaliżowany wchodził między liny. Oczywiście, pierwsza runda była trochę słabsza w moim wykonaniu, trzeba powiedzieć, że może nawet ją przespałem, ale potem z rundy na rundę było coraz lepiej. Tempo wzrastało, a ja dyktowałem warunki w ringu – powiedział Maciej Jóźwik.

Do tej pory rzadko polskim pięściarzom udawało się odnieść zwycięstwo już w 1 walce w WSB.

Od 2 rundy byłem bardziej rozluźniony, ale i tak nie pokazałem tego wszystkiego, co chciałem zaprezentować w Dębicy. Takiego całkowitego luzu na pewno nie było w moim boksowaniu. Za mało ponawiałem ataków po zejściach, po przepuszczeniach. Za to miał pretensje mój narożnik – dodał.

Już za kilka dni przed Maciejem Jóźwikiem kolejne wyzwanie – start w kwalifikacjach europejskich w tureckim Samsun.

Momentami bałem się o kontuzję, bo rywal był chaotycznym, wręcz wybuchowym zawodnikiem, wbiegał we mnie i kilka raz dostałem z „główki” od niego. Gdybym nabawił się urazu, straciłbym szansę walki o Igrzyska – mówił Maciej Jóźwik, który jest już w Warszawie i trenuje pod okiem Jerzego Baranieckiego.

W Dębicy wygrane zanotowali też dwaj inni Polacy Mateusz Polski (-60kg) i Arkadiusz Szwedowicz (-81kg).

Goszczący w studiu Polsatu Sport menedżer Husarii Jarosław Kołkowski mocno chwalił Mateusza Polskiego za postawę w walce z Brianem Ivanem Nunezem, który w karierze wygrał już z innym zawodnikiem Rafako Hussars Poland Dawidem Michelusem.

Wiadomo, pierwsza runda trochę taka badawcza, trenerzy w narożniku podpowiadali żebym bił lewy prosty i podwójny lewy, bo wchodzi. Jak się okazało był on receptą na Nuneza. W mojej ocenie to raczej nie była jedna z lepszych walk w mojej karierze, bywały lepsze i efektywniejsze, a i przeciwnik też nie był jakoś specjalnie utytułowany, jedynie doświadczony w rozgrywkach WSB – powiedział Mateusz Polski.

Husaria zakończyła sezon na 3 miejscu, a z grupy C do ćwierćfinałów awansowały Russian Boxing Team i Caciques Venezuela.