Maciej Jóźwik (-52kg) jest kolejnym polskim bokserem, który zadebiutuje w tym sezonie w lidze World Series of Boxing (WSB). 1 kwietnia wystąpi w drużynie Rafako Hussars Poland w meczu z Argentina Condors.

Ostatnie spotkanie grupy C sezonu zasadniczego 2016 odbędzie się w Dębicy.

Wychowanek Gwardii Szczytno, który obecnie jest zawodnikiem Skorpiona Szczecin za 2 tygodnie stoczy pierwszą w karierze walkę na ringach WSB. Maciej Jóźwik już wcześniej zdobywał międzynarodowe doświadczenie, boksując m.in. w ubiegłorocznych Igrzyskach Europejskich w Baku i 2 lata temu w Mistrzostwach Unii Europejskiej w Sofii.

W 2011 roku, jeszcze w barwach klubu ze Szczytna, zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w wadze -49kg.

Potem pięściarz Husarii przeniósł się do kategorii -52kg. W niej doszedł do finału MP Seniorów 2014 w Kaliszu. W walce o złoto przegrał wtedy z ówczesnym zawodnikiem Rafako Hussars Poland Grzegorzem Kozłowskim.

W poprzednim sezonie Maciej Jóźwik wywalczył swój pierwszy krajowy tytuł, pokonując w finale w Szczecinie, a więc już przed własną publicznością, Tomasza Karysia 3-0.

W najbliższych dniach Macieja Jóźwika czekają sparingi w Anglii i Niemczech, a potem kwalifikacje olimpijskie w tureckim Samsun. Być może to on sprawi największą niespodziankę i dołączy do Wicemistrza Europy Tomasza Jabłońskiego (-75kg), który jest pewny startu w Igrzyskach w Rio de Janeiro.

Już wkrótce trenerzy i menedżerowie Husarii ogłoszą cały skład na ciekawie zapowiadające się spotkanie z Argentyńczykami w Dębicy. Daleka podróż czeka nie tylko Macieja Jóźwika, ale o tym już wkrótce…