– Trzynasty skok na spadochronie mam za sobą, a boksowania 13 lutego też się nie obawiam – mówi Mateusz Kostecki (-64kg), jeden z dwóch debiutantów w składzie Rafako Hussars Poland na mecz z Argentina Condors w lidze World Series of Boxing.

– Na razie skaczę z tak zwanej wysokości początkowej 400 metrów. Czułem się pewnie tak przed pierwszym, jak i 13 skokiem na spadochronie z samolotu. Trzynastka nie jest dla mnie pechowa, więc dlaczego miałbym nie walczyć 13 lutego? Zresztą w Polsce to już będzie 14 lutego – powiedział pochodzący z Biskupic w Małopolsce Mateusz Kostecki.

Na co dzień jest żołnierzem 6 Batalionu Dowodzenia 6 Brygady Powietrznodesantowej i zawodnikiem Wojskowego Klubu Sportowego Desant Kraków. Treningi i występy w Husarii traktuje jako życiową szansę, jako możliwość przygotowania się do kwalifikacji olimpijskich.

– Jestem w jednostce dawniej nazywanej jednostką komandosów. Wiem, że ciężka praca i ciągłe podnoszenie umiejętności to podstawa nie tylko w sporcie, ale i w życiu. A w ringu jestem skutecznym mańkutem. Kategoria wagowa nie stanowi problemu, choć swego czasu zostałem oszukany w -64kg i przez jakiś czas nie chciałem do niej wracać – mówi Mateusz Kostecki.

O uczestniku zeszłorocznych Igrzysk Europejskich i Igrzysk Wojskowych pochlebnie wypowiadają się zawodnicy Husarii, którzy z nim ostatnio sparowali.

– Kostecki jest bardzo ambitnym zawodnikiem i na pewno nie odpuści walki do samego końca, co jest ważne w pojedynkach 5 rundowych. Ten mecz to jego szansa i postara się ja wykorzystać – powiedział Tomasz Jabłoński, a ważący na co dzień w granicach 64 kg Dawid Michelus dodał: – Z pewnością technicznie jest dobrze ułożonym zawodnikiem i dość szybkim.

W składzie Rafako Hussars Poland w Buenos Aires zadebiutuje też Adrian Kowal (-56kg). W tym sezonie swoje pierwsze walki w Husarii stoczyli już Włoch Ricardo D’Andrea (-56kg), Niemiec Kastriot Sopa (-64kg), Paweł Rumiński (-75kg) i Arkadiusz Szwedowicz (-81kg).

W zeszłorocznych rozgrywkach WSB debiutantami w drużynie Biało-Czerwonych, kierowanej przez menedżerów Jarosława Kołkowskiego i Jacka Szelągowskiego, byli m.in. Niemiec Hamza Touba (-52kg) i Irlandczyk Steven Donnelly (-69kg), których zobaczymy także w tym sezonie w barwach Husarii.