Rozpoczyna się seria meczów rewanżowych w lidze WSB. Pierwszym rywalem Rafako Hussars Poland będzie zespół Caciques Venezuela. Na ringu w Caracas zaprezentuje się m.in. brązowy medalista zeszłorocznych Igrzysk Europejskich Mateusz Polski (-60kg).

– Być może moim rywalem będzie Luis Cabrera, który walczył w niedawnym meczu z Argentina Condors. Myślę, że to zawodnik podobny do Włocha Fabio Introvaia, z którym rok temu stoczyłem wyrównaną, choć przegraną wyjazdową walkę w World Series of Boxing – powiedział Mateusz Polski (Róża Karlino).

Dla boksera Husarii będzie to 4  pojedynek w rozgrywkach WSB. Mimo dobrej postawy, przegrywał też z rywalem z Kuby w Polsce i w Azerbejdżanie. Teraz wystąpi w Wenezueli.

Moim zdaniem nie byłem gorszy od przeciwników z Azerbejdżanu i Italii, a na neutralnym ringu to ja bym zwyciężył na punkty. W Caracas zaboksuję najlepiej jak potrafię i wierzę, że tym wreszcie będzie miało to przełożenie na końcowy wynik. Wiadomo na wyjeździe jest trudniej, ale już mam duże doświadczenie i czas na wygraną, choć żadnej dodatkowej presji sobie nie dokładam – mówi Mateusz Polski.

Obecnie pięściarze Rafako Hussars Poland, którzy tworzą trzon reprezentacji, trenują na zgrupowaniu w Wałczu. Są tam i dwaj zawodnicy Husarii, najlepsi w kraju w wadze lekkiej Dawid Michelus i Mateusz Polski.

Ja już przygotowuję się pod kątem kwalifikacji do Igrzysk i przestawiam się z walk 5-rundowych na 3 rundy. Na wcześniejszym obozie w Cetniewie codziennie robiłem siłę i już czuję się mocniejszy – powiedział Dawid Michelus.

W kwietniu i maju odbędą się dwa turnieje kwalifikacyjne przed olimpiadą w Rio de Janeiro.

– Cały czas trwa nasza rywalizacja z Dawidem, ja pracuję jak najsolidniej potrafię. Kadrę na turnieje wybierze trener Zbigniew Raubo i czas pokaże na kogo postawi. Chciałbym żeby to była czysta i zdrowa rywalizacja, niech lepszy jedzie na kwalifikacje i w każdej 3-rundowej walczy o Igrzyska – dodał Mateusz Polski.

Cztery lata temu Mateusz Polski i Dawid Michelus bezskutecznie, jako bardzo młodzi zawodnicy, walczyli o Igrzyska w Londynie na turnieju w tureckim Trabzonie. Mateusz walczył wtedy w wadze -56kg, a Dawid -60kg.