Mateusz Polski (-60kg) dołączył do debiutanta Macieja Jóźwika (-52kg) i wystąpi w ostatnim tegorocznym meczu Rafako Hussars Poland w lidze World Series of Boxing. Rywalem 1 kwietnia w Dębicy będzie drużyna Argentina Condors.

Dla Mateusza Polskiego (Róża Karlino) to 5. szansa na odniesienie pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach WSB. Z kolei jeśli Husaria zwycięży na Podkarpaciu 4:1 lub 5:0 i zdobędzie 3 punkty, w tabeli grupy C wyprzedzi Argentyńczyków. Już wcześniej awans do play-off zapewniły sobie Russian Boxing Team i Caciques Venezuela.

Pod koniec lutego Mateusz Polski był bliski wygranej w wyjazdowym meczu z Christianem Palacio z Caciques Venezuela. Bokser gospodarzy zwyciężył niejednogłośnie 2:1.

Gdyby teraz znów miał walczyć z tym rywalem, zbyt dużo bym nie zmienił w swoim boksie. Znów za bardzo chciałem zwyciężyć, nastawiłem się wręcz na „muszę wygrać”, zamiast boksować mądrze z zimną głową. Poza tym ponownie nie dopisało mi szczęście, gdyż walka powinna zostać wypunktowana na moją korzyść. Wierzę, że po dobrych przygotowaniach pokażę się z jak najlepszej strony w Dębicy i wreszcie tutaj wygram w lidze WSB – mówi Mateusz Polski.

Polscy pięściarze są już w angielskim Sheffield, gdzie będą przygotowywać się do meczu z Argentina Condors i kwalifikacji olimpijskich w Turcji.

Przyjechaliśmy na sparingi z miejscowymi zawodnikami. Nigdy nie boksowałem w Anglii na żadnym turnieju, ale podczas zeszłorocznego Turnieju Stamma wygrałem w półfinale z Anglikiem Lukem McCormackiem – mówi Mateusz Polski; w finale przegrał wtedy z innym bokserem Husarii
Dawidem Michelusem.

W Dębicy wystąpi Mateusz Polski, zaś w tureckim Samsun Dawid Michelus – tam będą 3 kwalifikacje do zdobycia w każdej wadze. Później Mateusz boksować będzie w turnieju w Belgradzie. Gdyby nie powiodło się Dawidowi w Turcji, wtedy być może to Mateusz Polski dostanie szansę w turnieju WSB/APB w Bułgarii.

Mam nadzieję, że w razie czego dostanę taką szansę. Na razie ciężko pracuję, by wygrać walkę z Argentyną. Chciałbym też wspomnieć o sponsorach, bez których byłoby naprawdę ciężko: burmistrz Karlina Waldemar Miśko, Róża Karlino, Homanit, Pitbull Energy drink, Brachole, Szkoła Sukces – dodał.