Michał Olaś (-91kg) w efektownym stylu pokonał Deivisa Blanco Julio, ale pięściarze Rafako Hussars Poland przegrali dziś w Pruszkowie z Caciques Venezuela 2-3 na inaugurację VI sezonu ligi World Series of Boxing.

W zespole Husarii najlepiej spisał się boksujący jako ostatni w hali Znicza Michał Olaś. W poprzednim sezonie wystąpił w jednym spotkaniu i pokonał w Szczecinie 3-0 Joshuę Temple z USA Knockouts. Problemy zdrowotne w ostatnim czasie miał Wicemistrz Europy Igor Jakubowski, dlatego w pierwszym meczu w 2016 roku szansę dostał Michał Olaś.

Bokser z Warszawy, który już był mistrzem WSB w barwach drużyny z Mediolanu, w 3 rundzie pokonał 35-letniego Olimpijczyka z Pekinu Kolumbijczyka Deivisa Blanco Julio.

Przespałem 1 rundę, tak w swoim stylu, ale potem realizowałem taktykę, uderzałem dużo na korpus i wygrałem – mówił Michał Olaś, który nigdy nie ukrywał, że rozkręca się z rundy na rundę, a im ich więcej, tym lepiej dla niego.

Wcześniej zwycięstwo w zespole Rafako Hussars Poland odniósł Niemiec Kastriot Sopa (-64kg), który pokonał Luisa Martina Diaza Arcóna 2-1. Po tym pojedynku Husaria przegrywała 1-2, ale w następnej walce, mimo dzielnej postawy, debiutant Paweł Rumiński musiał uznać wyższość Johana Jose Mendeza Gonzáleza.

Dwa pierwsze pojedynki piątkowego meczu zakończyły się wygranymi Wenezuelczyków. Najpierw Dawid Jagodziński (-49kg) jednogłośnie przegrał z Angelino Rafaelem Martinezem Córdovą 0-3, a Włoch Ricardo D’Andrea (-56kg) został znokautowany ciosem na szczękę prze José Vicente Azocar Díaz KO 2r.

Dawid Jagodziński chce aż bardzo wygrać, gubi się psychicznie, nie wytrzymuje presji. On potrafi boksować, ale musi najpierw wygrać z samym sobą. Porażka Włocha to wypadek przy pracy, przegrywał na punkty, więc zaatakował i dostał kontrę. Sopa stanął na wysokości zadania. Paweł Rumiński boksujący w zastępstwie Tomka Jabłońskiego pokazał wolę walki, że ma umiejętności i do końca starał się wygrać. Mimo porażki wypadł naprawdę dobrze – powiedział główny trener Husarii i reprezentacji Zbigniew Raubo.

Już 30 stycznia w Szczecinie rywalem Rafako Hussars Poland będą pięściarze Rosji.

Rafako Hussars Poland – Caciques Venezuela 2-3
-49kg Dawid Jagodziński – Angelino Rafael Martinez Córdova 0-3 (46-49, 46-49, 46-49) 0-1
-56kg Ricardo D’Andrea – José Vicente Azocar Díaz KO 2r. 0-2
-64kg Kastriot Sopa – Luis Martin Diaz Arcón 2-1 (48-47, 47-48, 48-47) 1-2
-75kg Paweł Rumiński – Johan Jose Mendez González 0-3 (46-49, 45-50, 46-49) 1-3
-91kg Michał Olaś – Deivis Blanco Julio TKO 3r. 2-3