Najlepszy zagraniczny bokser w historii Rafako Hussars Poland Steven Donnelly wraca do składu drużyny Biało-Czerwonych. Wystąpi w wyjazdowym meczu ligi World Series of Boxing z Caciques Venezuela.

– Oprócz Irlandczyka Stevena Donnelly’ego, sztab trenerski zdecydował się powołać do składu Mateusza Polskiego -60kg, Mateusza Tryca -81kg oraz dwóch niemieckich bokserów – dobrze znanego już naszym kibicom Hamzę Toubę -52kg i debiutującego Wicemistrza Europy Floriana Schulza +91kg – powiedzieli szefowie Husarii Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski.

Spotkanie odbędzie się w nocy z 27 na 28 lutego w Caracas.

Powrót do składu Stevena jest dobrą wiadomością dla fanów Rafako Hussars Poland. W tamtym sezonie stoczył 5 walk, z których wygrał aż 4, w tym w Argentynie i we Włoszech. Przegrał tylko raz – z bardzo dobrym Wenezuelczykieem Gabrielem Mestre 1-2.

Prawdopodobnie za tydzień w wenezuelskiej stolicy dojdzie do rewanżu Irlandczyka z zawodnikiem, który ma w dorobku brązowy medal Mistrzostw Świata z 2013 roku oraz ćwierćfinał Igrzysk Olimpijskich w Londynie. W pierwszej walce w obecnych rozgrywkach ligi WSB Gabriel Mestre przegrał na punkty z Alberto Palmettą z Argentina Condors.

– W narożniku Stevena będzie doświadczony trener z irlandzkiej kadry Eddie Bolger, zaś Niemców poprowadzi były Mistrz Świata i medalista Igrzysk w Atlancie Zoltan Lunka. Z tymi szkoleniowcami w Wenezueli będzie współpracować Jerzy Baraniecki – mówią przedstawiciele Husarii.

W sezonie 2015 był taki mecz, w którym Husaria wystawiał 3 obcokrajowców (Hamza Touba, Steven Donnelly, Litwin Mantas Valaviczius) i wygrała u siebie z Puerto Rico Hurricanes 3-2.

Powtórka takiego wyniku w Wenezueli dałaby 3 punkty i pozwoliłaby włączyć się do walki o awans do play-off. Na razie bokserzy Rafako Hussars Poland przegrali 3 mecze po 2-3 i mają na koncie 3 punkty.

– Awans do play-off jest teoretycznie możliwy, ale już teraz mamy sygnały, że będzie trudno o skompletowanie najsilniejszego składu, bowiem to będzie czas ostatnich przygotowań do kwalifikacji olimpijskich, priorytetowych zawodów w pierwszej części roku – powiedział Jarosław Kołkowski, prezes Rafako Hussars Poland.