Paweł Siliagin, który stał na podium zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Doha, będzie rywalem Arkadiusza Szwedowicza (-81 kg) w jego debiucie w drużynie Rafako Hussars Poland w lidze World Series of Boxing.

Spotkanie Husarii z Rusian Boxing Team już w najbliższą sobotę 30 stycznia o g. 20:00 w Szczecinie. Transmisja w Polsacie Sport.

Rosjanin Paweł Siliagin do tej pory wygrał wszystkie 5 walk w meczach WSB, zaś Mistrz Polski Arkadiusz Szwedowicz debiutuje w tych rozgrywkach. Wcześniej w wadze -81kg występował Mateusz Tryc, który pozostaje w szerokiej kadrze Rafako Hussars Poland.

W przeszłości ten rosyjski pięściarz bywał już w Polsce, np. w finale Turnieju Stamma w 2014 roku pokonał niejednogłośnie 2-1 Jordana Kulińskiego. Złoty medal zdobył wtedy m.in. Igor Jakubowski (-91kg), a srebrny Damian Kiwior (-69kg).

W wywiadzie dla rosyjskich mediów trener Iwan Szydłowski powiedział, że w Szczecinie boksować będą także Owik Ogannisian (-52kg), Gabil Mamiedow (-60kg), Albert Karibian (-69kg) i Jarosław Doronichew (+91kg).

– Najbardziej znanym bokserem w składzie na mecz w Polsce jest Paweł Siliagin, ale liczymy również na pozostałych. Do czwartku będzie trenować w Moskwie, a następnie udajemy się do Szczecina. Naszym celem jest zwycięstwo drużyny o zdobycie punktów do klasyfikacji indywidualnej WSB – powiedział rosyjskim mediom Iwan Szydłowski.

Trudnego przeciwnika, chociaż niewysokiego wzrostem, będzie miał też Niemiec Hamza Touba, który spotka się z brązowym medalistą Mistrzostw Europy z roku 2013 (półfinałowa porażka z Michaelem Conlanem z Irlandii) i Mistrzem Rosji z roku 2012 Owikiem Ogannisianem. Rosjanin mierzy 156 cm, a Niemiec 170 cm.

Mniej znani, co nie oznacza, że bokserów Husarii czekają łatwe przeprawy, są pozostali rosyjscy pięściarze. Dawid Michelus liczył, że spotka się z Arturem Subchankulowem, bo jego początkowo awizowali w składzie, a tymczasem ma skrzyżować rękawice z Gabilem Mamiedowem, który parę lat temu przegrał z Dawidem Jagodzińskim w finale turnieju we Frankfurcie nad Odrą w wadze -49kg.

Składy na mecz Rafako Hussars Poland – Russian Boxing Team (30.01.2016, Szczecin)

-52kg: Hamza Touba – Owik Ogannisian
-60kg: Dawid Michelus – Gabil Mamiedow
-69kg: Damian Kiwior – Albert Karibian
-81kg: Arkadiusz Szwedowicz – Paweł Siliagin
+91kg: Paweł Wierzbicki – Jarosław Doronichew