wsb-poland-venezuela-27.jpg Angelino Rafael Martinez Córdova (-49kg), José Vicente Azocar Díaz (-56kg), Luis Martin Diaz Arcón (-64kg), Johan Jose Mendez González (-75kg) i Kolumbijczyk Deivis Blanco Julio (-91kg) wystąpią w zespole Cacaiques Venezuela w meczu z Rafako Hussars Poland. To będzie pierwsze spotkanie polskiej drużyny w VI sezonie ligi World Series of Boxing.

Mecz odbędzie się w piątek 22 stycznia o g. 20:30 w hali Znicza w Pruszkowie. Bilety są dostępne na stronie abilet.pl. Transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Wenezuelczycy do rozgrywek WSB przygotowywali się m.in. na Kubie i zapowiadają, że postarają się podtrzymać serię zwycięstw z Biało-Czerwonymi. W poprzednim sezonie wygrali 3-2 i 4-1.

Poprzednio w tych kategoriach wagowych Husaria walczyła z Venezuelczykami pod koniec lutego zeszłego roku koło Caracas. Gospodarze wygrali wtedy 3-2, a m.in. José Díaz pokonał na punkty Marka Pietruczuka, a Luis Arcón (ćwierćfinalista Mistrzostw Świata 2013) wygrał w 1 rundzie z Damianem Kiwiorem. Dawid Jagodziński przegrał wszystkie 5 rund z Yoelem Finolem, który teraz jest zgłoszony przez Wenezuelę do rozgrywek w wadze -52kg.

Punkty dla Rafako Hussars Poland wywalczyli niezawodni Tomasz Jabłoński i Igor Jakubowski, pokonując na punkty Juana Rodrigueza i Willy Kyakonye z Ugandy.

W grudniowym Teście Olimpijskim w Rio uczestniczył m.in. Angelino Cordova, ale przegrał pierwszą walkę. Natomiast Johan Gonzalez (zapisywany czasem jako Joan Gonzalez) wygrał wszystkie 3 walki, w tym w finale z Niemcem Xhek Paskali.

Natomiast w listopadzie 2015 Angelino Cordova i Jose Diaz zwyciężyli w turnieju Francisco „Morochito” Rodriguez w Wenezueli. Joan Gonzalez został pokonany 2-1 w pierwszej walce (ćwierćfinał) przez Kubańczyka Hugo Noriegę.

Walczący w wadze ciężkiej Deivis Julio (Olimpijczyk z Pekinu) w tamtym roku był w finale Igrzysk Panamerykańskich w Toronto. W walce o finał przegrał z Erislandy Savonem 1-2 z Kuby, którego kiedyś pokonał Michał Olaś. Brąz w tym turnieju m.in. dla Luisa Arcona.

Piątkowy rywal Michała Olasia w kwietniu skończy już 36 lat. Jako amator stoczył wyrównany bój (porażka 5-6) z Amerykaninem Deontayem Wilderem, który wczoraj znokautował Artura Szpilkę w walce o Mistrzostwo Świata WBC wagi ciężkiej.

Składy na mecz Rafako Hussars Poland – Caciques Venezuela (22.01.2016, Pruszków)
-49kg Dawid Jagodziński – Angelino Rafael Martinez Córdova
-56kg Ricardo D’Andrea – José Vicente Azocar Díaz
-64kg Kastriot Sopa – Luis Martin Diaz Arcón
-75kg Paweł Rumiński – Johan Jose Mendez González
-91kg Michał Olaś – Deivis Blanco Julio