Szeregowy Mateusz Kostecki (-64kg), żołnierz z 6 Batalionu Dowodzenia 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie jest gotowy do debiutu w drużynie Rafako Hussars Poland. Wystąpi w meczu ligi World Series of Boxing z Argentina Condors w Buenos Aires.

– Mój pierwszy trener Władysław Ćwierz, ten sam, u którego zaczynał karierę Artur Szpilka, mówi, że biję tak mocno jak pięściarze z wagi półciężkiej. Postaram się to pokazać w argentyńskiej stolicy – powiedział pochodzący z Wieliczki 24-letni Mateusz Kostecki.

W pierwszym spotkaniu tego sezonu w barwach Husarii w kategorii -64kg wystąpił brązowy medalista Igrzysk Europejskich w Baku Niemiec Kastriot Sopa. Wygrał swoją walkę z Luisem Martinem Diaz Arcónem 2-1 z Caciques Venezuela. W Argentynie szansę dostanie Mateusz Kostecki.

– Ostatnio walczyłem w wadze -69kg, ale tak naprawdę nawet w Mistrzostwach Polski byłem najmniejszy w tej kategorii. Z zejściem do niższej nie będzie żadnego problemu, bo na co dzień ważę ok. 66 kg. Teraz nawodniony i najedzony niewiele przekraczam 65 kg, więc jest dobrze. Moim marzeniem jest występ na Igrzyskach Rio i wierzę, że wykorzystam jedną z dwóch szans zdobycia kwalifikacji, bo liczę, że stoczę wymagane dwie walki na ringach WSB – mówi zawodnik Wojskowego Klubu Sportowego Desant Kraków.

Po nominacji Mateusza Kosteckiego znamy już cały skład na spotkanie z Argentina Condors, do którego dojdzie w nocy z 13 na 14 lutego czasu polskiego w Buenos Aires. Boksować będą ćwierćfinalista MŚ i ME Dawid Jagodziński (-49kg), drugi z debiutantów w WSB Adrian Kowal (-56kg) oraz zeszłoroczni Wicemistrzowie Europy Tomasz Jabłoński (-75kg) i Igor Jakubowski (-91kg).

Mateusz Kostecki na co dzień jest żołnierzem zawodowym 6 Batalionu Dowodzenia 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie.

– Jadę do Argentyny z nadzieję na zwycięstwo. Jestem mańkutem i na pewno będę niewygodnym rywalem dla miejscowego boksera. Walk zagranicznych się nie obawiam, w zeszłym roku wystąpiłem m.in. w Igrzyskach Wojskowych w Korei Południowej, gdzie po dobrym pojedynku przegrałem z Rosjaninem Albertem Karibianem, z tym, którym ostatnio boksował w Szczecinie Damian Kiwior – dodał Mistrz Polski z 2015 roku w wadze -69kg.