Jak poprawnie obstawiać eSporty

zaklady esportowe

Gry komputerowe jako sport ukształtowały się około dwudziestu lat temu. Dziś zawody oglądają miliony graczy i fanów, fundusze nagród sięgają dziesiątek milionów dolarów, a coraz więcej krajów oficjalnie uznaje e-sport.

Gry komputerowe jako sport ukształtowały się około dwudziestu lat temu. Pierwsze mistrzostwa e-sportowe odbyły się pod koniec lat 90-tych. Dziś zawody oglądają miliony graczy i fanów, fundusze nagród sięgają dziesiątek milionów dolarów, a coraz więcej krajów oficjalnie uznaje e-sport.

Rodzaje zakładów e-sportowych

Zakłady na gry komputerowe tylko częściowo pokrywają się z zakładami na klasyczne rozgrywki sportowe. Przyjrzyjmy się najczęstszym rynkom e-sportowym.

Exodus. Większość gier kończy się zwycięstwem jednego z uczestników. W niektórych przypadkach remis jest dozwolony.

 1. Wynik pierwszej rundy lub pierwszej karty.
 2. First Blood – zakład na drużynę, która jako pierwsza zabije jedną z postaci przeciwnika.
 3. Total Kills – liczba zabójstw dokonanych podczas jednej bitwy, jednej rundy lub na jednej mapie.
 4. Indywidualna łączna liczba zabójstw — liczba zabójstw dokonanych przez jedną drużynę.
 5. Pierwsze 5-10-15-20 zabójstw – zakład na drużynę, która jako pierwsza osiągnie określoną liczbę.
 6. Total by Time – czas trwania rundy lub meczu
 7. Total Maps – liczba kart, które zostaną zagrane podczas jednego meczu.
 8. Liczba rund w jednym meczu. Na przykład, jeśli w grze dojdzie do trzech zwycięstw, możliwa liczba rund to 3, 4 i 5.
 9. Wynik rund (karty)
 10. Przejść dalej lub wygrać mistrzostwo

Istnieją również specjalne rodzaje zakładów opracowane dla konkretnej dyscypliny sportu. Na przykład unikalne zakłady na StarCraft 2 to pierwszy atak, budowa konkretnego budynku itp.

Strategie zakładów e-sportowych

W e-sporcie można stosować niektóre tradycyjne strategie, takie jak płaskie lub Martingale. W ostatnich latach pojawiło się wiele rozwiązań stworzonych specjalnie z myślą o grach komputerowych.

Zakłady szczytowe. Gracze najwyższej klasy biorą udział w czołowych rozgrywkach, dlatego główną rolę w meczu odgrywa mapa i charakterystyka postaci. Zakłady w czasie rzeczywistym pozwalają obstawiać po poznaniu grywalnych postaci. Znajomość podstawowych parametrów karty zwiększy szanse na udany zakład.

Postaw na świeżą linię. Ponieważ zwykli bukmacherzy nie mają wystarczającej liczby wysoko wykwalifikowanych analityków e-sportowych, w liniach pojawiają się okresowo zawyżone kursy. Co więcej, wszystko zależy od doświadczenia obstawiającego: jeśli masz pewność, że jest to naprawdę cenny kurs, możesz postawić zakład.

Widelce. Brak wyraźnych liderów powoduje, że różni bukmacherzy różnie oceniają szanse graczy na wygranie bitew. Na przykład bukmacher 1xBet ustawia kurs 2,20 na zwycięstwo drużyny A. BC Fonbet oferuje postawienie zakładu na zwycięstwo drużyny B po kursie 2,18. Obstawiając dwa zakłady na różne wyniki, pozostaniesz na plusie niezależnie od wyniku meczu.

Jak zrobić wysokiej jakości prognozę e-sportową

Aby przewidzieć wynik meczu, należy wziąć pod uwagę szereg cech gry. Wymieńmy główne.

 1. Rodzaj gry – indywidualna lub zespołowa. W grze indywidualnej należy ocenić dwóch przeciwników, w grze zespołowej – osobno dla drużyn i osobno dla sportowców.
 2. Innowacje w grze. Deweloperzy mogą zmieniać różne cechy gry. Mapy i broń mogą się zmieniać, jednostki bojowe mogą być wzmacniane lub osłabiane, mogą pojawiać się nowe postacie.
 3. Składy zespołów. W e-sporcie regularnie odbywają się transfery, które zmieniają grę pojedynczego zespołu.
 4. Praca w zespole. Wskaźnik ten oceniany jest w grach zespołowych, gdzie wynik konfrontacji zależy nie tylko od możliwości pojedynczego zawodnika, ale także od działań całego zespołu.
 5. Kwalifikacje sportowców. W e-sporcie istnieją specjalne rankingi, dzięki którym możesz porównywać drużyny i graczy, śledzić wzrost wyników czy pogorszenie gry w ostatnich kilku bitwach.
 6. Forma zespołu. Zwróć uwagę nie tylko na cały sezon, ale także na kilka ostatnich pojedynków. Od początku sezonu rozgrywek skład drużyn, motywacja do sukcesu itp. mogły ulec zmianie.
 7. Typ konkursu. Bitwy online odbywają się przez Internet. Gracze grają z domu lub innej dogodnej lokalizacji. Turnieje LAN odbywają się w trybie offline, na specjalnych stronach, do których przychodzą wszyscy uczestnicy. To, że zawodnik lub drużyna dobrze sobie radzi w rozgrywkach online, nie oznacza, że ​​będą grać równie dobrze offline. Dużo trudniej jest grać „na żywo”: wymaga nie tylko doświadczenia w grze, ale także uważnej kontroli emocji.
 8. Znajomość gry. Główne kryterium udanych ofert. Aby mieć stabilny dochód i wyciągać wnioski w trybie na żywo, musisz dokładnie przestudiować wszystkie niuanse gry. Najlepiej byłoby grać samemu, nawet na poziomie amatorskim.

Główną zaletą zakładów na e-sporty jest rosnąca popularność gier komputerowych. Codziennie na linii bukmacherów pojawia się kilkadziesiąt wydarzeń z całego świata. Największe biura zapewniają graczom dostęp do transmisji, umożliwiając analizę meczów w czasie rzeczywistym. Zwycięska strategia jest prosta – ciągła analiza, badanie perspektyw, wybór najlepszych bukmacherów i wyników.

 

Dodaj komentarz