Najważniejsze wydarzenia sportowe w 2022 roku

Sport 2022

Oto spojrzenie na najważniejsze wydarzenia sportowe, które odbędą się w 2022 roku, z podaniem dokładnych dat.

Mistrzostwa Świata FIFA Katar 2022

Tym razem Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbędą się na przełomie listopada i grudnia, a dokładniej od 21.11 do 18.12. Jest to spowodowane wysokimi temperaturami panującymi latem w Katarze. W zimie warunki są bardziej sprzyjające i pozwalają na rozgrywanie meczów. Takie rozwiązanie stwarza jednak pewne problemy ze względu na napięty kalendarz klubowy w tym okresie.

Zazwyczaj turnieje tej rangi odbywały się po zakończeniu sezonu i zawodnicy oraz sztab trenerski mieli wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się do rozgrywek. Tym razem jednak przerwa między rozgrywkami klubowymi a turniejem zostanie skrócona.

Katar, będąc stosunkowo małym krajem, może zapewnić szybki transport z jednego miasta do drugiego. Komitet organizacyjny informuje, że podróż może trwać zaledwie godzinę. Jest to duża zaleta dla dziennikarzy, delegatów, a także kibiców, którzy będą mogli uczestniczyć w więcej niż jednym meczu dziennie.

Do finału zakwalifikują się 32 drużyny – 13 z Europy, pięć z Afryki, po cztery z Ameryki Południowej i Azji, trzy z Ameryki Północnej i Środkowej.

Puchar Świata zostanie rozegrany na 12 różnych obiektach, których pojemność waha się od 40 000 do około 87 000 miejsc. Wszystkie stadiony charakteryzują się nowoczesnym designem i wyrafinowaniem w każdym szczególe. Po mistrzostwach świata planuje się zmniejszenie ich pojemności, a wykorzystane materiały zostaną przekazane krajom Trzeciego Świata na budowę 28 obiektów.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku rozpoczną się 4 lutego i potrwają przez dwa tygodnie, do 20 lutego. W tym czasie sportowcy z całego świata będą rywalizować o medale w piętnastu dyscyplinach zimowych.

To będą XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie! Sportowcy z całego świata przyjadą do Pekinu, stolicy Chin, aby walczyć o medale olimpijskie. Będzie 109 kompletów medali, o siedem więcej niż na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku, dzięki nowym wydarzeniom w 15 dyscyplinach. Dotyczą one narciarstwa, łyżwiarstwa i bobslejów.

Piętnaście dyscyplin może nie wydawać się dużą ilością. Każda z nich zawiera jednak kilka konkursów, więc gier do narzekania nie brakuje.

Discovery wykorzysta do transmisji rewolucyjną technologię Cube, która przenosi widzów w sam środek wydarzeń. Przedstawiciele firmy obiecali, że dołożą wszelkich starań, aby zabrać widzów w ekscytującą podróż. Podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich Discovery zaprezentuje innowacje, które zawsze wywołują pozytywne reakcje widzów i sportowców.

EURO 2022 – Mistrzostwa Europy Kobiet w Anglii

Mistrzostwa Europy Kobiet odbędą się od 6 do 31 lipca 2022 roku. Podobnie jak zawody mężczyzn, turniej ten został przesunięty o rok z powodu pandemii wirusa Covid-19, pierwotnie miał się odbyć w 2021 roku.

Puchar Narodów Afryki

33. najważniejszy turniej piłkarski na kontynencie afrykańskim miał się odbyć w Kamerunie w zeszłym roku, ale już dwukrotnie był przekładany z powodu światowej pandemii COVID-19. Proponowany termin turnieju to od 9 stycznia do 6 lutego.
Jednak już dziś organizatorzy proszą o tymczasowe porzucenie planów i nie kupowanie biletów w pośpiechu. Sytuacja w Afryce jest obecnie trudna, jeśli chodzi o koronawirusa, ze względu na niski poziom opieki medycznej. W związku z tym Afrykańska Federacja Piłkarska nadal będzie rozpatrywać kwestię organizacji turnieju i być może przełoży go po raz kolejny. W Pucharze Narodów Afryki wezmą udział 24 reprezentacje narodowe (kwalifikacje zakończyły się wiosną). Wśród nich jest dwóch debiutantów:

● Komory, którym udało się wywalczyć drugie miejsce w grupie G.

● Gambia, zwycięzcy grupy D.

Gospodarze to aktualni mistrzowie Afryki, mający na koncie aż pięć zwycięstw w turnieju. Mecze będą rozgrywane na sześciu stadionach o pojemności do 60.000 miejsc.

Inne ważne wydarzenia sportowe w 2022 r.

● Piłka nożna: Puchar Narodów Afryki w Kamerunie.

● Mistrzostwa Świata w Krykiecie Kobiet 2022 w Nowej Zelandii.

● Puchar Świata w Rugby (przełożony z 2021 roku) w Nowej Zelandii – gospodarzem turnieju będzie Women’s International Rugby Union.

Mistrzostwa Świata w Hokeju – maj 2022 r.

85. Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie odbędą się w Finlandii wiosną 2022 roku. Mecze odbędą się w Helsinkach (grupa A) i Tampere (B).

Dodaj komentarz