Prawdopodobieństwo wygranej kursów – jak określić marżę bukmachera?

Zaklady sportowe

Jak mówią – aby pokonać bukmachera, myśl jak bukmacher, w tym artykule opowie o tym, jak ustalane są kursy u bukmacherów i jak ustalić prowizję (marżę) u każdego bukmachera. Z pewnością pierwsze pytanie, które wkrada się do twojej głowy, to jak ustalać współczynniki z dokładnością do trzech miejsc po przecinku? Skąd bukmacherzy zdobyli tyle pieniędzy na sponsorowanie wszystkiego w e-sporcie i wokół niego?

Nie wymyślę koła na nowo, jeśli powiem, że wszystkie strony, które akceptują zakłady na e-sporty i inne wyniki, działają wyłącznie w celu osiągnięcia zysku. Chcę tylko obalić ogólne błędne przekonanie, że bukmacher wygrywa, gdy Twój zakład przegrywa, tak nie jest. Bukmacher zarabia na dobrze postawionych kursach, czyli ustawia linię na mecz tak, aby przy każdym wyniku spotkania pozostał na plusie. Takie podejście kryje się pod pojęciem marży bukmachera, o którym pisaliśmy wcześniej, więc nie będziemy się powtarzać, tylko przejdziemy od razu do przykładu.

Weźmy mecz mniej więcej równych drużyn, powiedzmy, że bukmacher szacuje prawdopodobieństwo od 60 do 40. Aby określić kurs, musisz podzielić 1 przez prawdopodobieństwo, odpowiednio 1/0,6 = 1,67 i 1/0,4 = 2,5.

Zwycięstwo 1: szansa 60%, szanse. 1,67
Zwycięstwo 2: 40% szans, szanse. 2,50

Ale takich kursów nigdy nie zobaczysz, skoro nie uwzględniają zysku bukmachera, obniżmy kurs o 8%, aby bukmacher mógł zarobić.

Zwycięstwo 1: 64% szans, szanse. 1,56
Zwycięstwo 2: szansa 44%, szanse. 2,27

Takie kursy są bliższe prawdy i nawet Ty ich nigdy nie zobaczysz, ponieważ większość zakładów zawsze trafia na faworyta, bukmacher jest zmuszony sztucznie obniżać kursy na faworyta, aby nie pozostać na minusie wynik, zobaczymy w przybliżeniu następujące w wierszu:

Zwycięstwo 1: szansa 68%, szanse. 1,47
Zwycięstwo 2: 40% szans, szanse. 2,0

Co więcej, jeśli nadal będą obstawiać faworyta, współczynnik na to tylko się zmniejszy, a w efekcie otrzymamy nieuzasadniony niski współczynnik dla faworyta i bardzo przyjemny dla outsidera. Podsumowując, powiem, że jeśli widzisz, że outsider ma wszelkie szanse na wygraną, to warto wziąć ten właśnie wynik, zwiększa on szanse twojego dochodu na odległość.

Jak ustalić marżę bukmachera?


Jak rozumiesz, im wyższa prowizja bukmachera, tym kurs niższy, a nawet kurs 0,1 w linii, na odległość przekłada się na wielokrotny wzrost Twoich dochodów, o czym pisaliśmy szczegółowo na blogu o marży. Administracja Dota 2 Plus zdecydowanie zaleca zwracanie uwagi na marżę przy wyborze witryny do zakładów e-sportowych, a obliczenie marży bukmachera jest dość proste.

(1/Decimal Odds Option A)*100 + (1/Decimal Odds Option B)*100

Na przykład porównajmy margines do wygranej w Dota 2 w zakładach przedmeczowych. Dla porównania weźmy głównych graczy na rynku – 1xBet i EGB. Teraz trwają eliminacje do Kuala Lumpur Major, weźmy pierwszy mecz, na jaki się natkniemy.

  • Marża EGB 9,8%: 1 / 1,445 + 1 / 2,470 = 109,8%
  • 1 marża xBet 6,1%: 1 / 1,52 + 1 / 2,54 = 106,1%

W zależności od wydarzeń i turniejów marża może być minimalna, ale ogólnie rzecz biorąc, chciwi i dobrzy bukmacherzy są zawsze widoczni.

Jak bukmacher zarabia

Rozważ powyższą symulację meczu, jeśli bukmacher prawidłowo oszacował kursy na nadchodzący mecz, zakłady zostaną rozdzielone w przybliżeniu w następujący sposób:

  • Zwycięstwo 1: szanse. 1,56, kwota zakładów to 63 tysiące rubli, dochód to +7,40 tysięcy rubli
  • Zwycięstwo 2: szanse. 2,50, kwota zakładów to 37 tysięcy rubli, dochód to +7,50 tysięcy rubli

Tak więc uczciwy i odnoszący sukcesy bukmacher zarabia dość łatwo, niezależnie od wyniku zdarzenia, ale jeśli nie oddajesz wygranych graczom, to dochód ten jest oczywiście wyższy, dlatego zalecamy obstawianie tylko u zaufanych bukmacherów.

Dodaj komentarz