Prognozowanie piłki nożnej. Jak przeprowadzić właściwą analizę

mecze piłkarskie

Większość obstawiających może zaliczyć się do przegranych. Po krótkotrwałych okresach szczęścia następują miażdżące straty. Często to właśnie zakłady, które wydają się być w 95% pewne, są przegrane.

Co do tego prowadzi? Co sprawia, że odnoszący sukcesy trader z poprzedniego dnia staje się totalnym przegranym? Pomijając brak dyscypliny finansowej i samokontroli, główną przyczyną przegranych zakładów na piłkę nożną jest brak analizy nadchodzącego wydarzenia, a co za tym idzie błędne typowanie.

Poniżej znajdują się metody i zalecenia, jak optymalnie typować mecze piłkarskie. Algorytm jest testowany na ponad 300 meczach różnych mistrzostw z całego świata. Efektem zastosowania tej metodologii jest około 73% zwycięskich przewidywań przy średnim kursie 1,6-1,9.

Co powinieneś zrobić przed typowaniem meczu o mistrzostwo:

  • Przeanalizuj szczegółowo pozycję drużyn w bieżącym sezonie w klasyfikacji. Przeanalizuj cele, jakie każda z drużyn wyznaczyła zawodnikom. Zbadaj aktywność transferową przed rozpoczęciem sezonu ligowego i odnieś ją do celów drużyn (Jeśli drużyna ze średniej półki deklaruje, że chce dostać się do Ligi Mistrzów lub Ligi Mistrzów UEFA, ale nie pozyskała żadnego znaczącego zawodnika, może to być chwyt PR-owy).
  • Trzeba spojrzeć na wyniki drużyny w poprzednich sezonach. Trzeba spojrzeć na dynamikę drużyny w ostatnich sezonach i ocenić jej stabilność oraz potencjalne zagrożenia (nawet jeśli Gaz Kvas z Omska zaliczył spektakularny początek sezonu, a w poprzednich latach nie grał dobrze, to też jest to czerwona flaga).
  • Dobrym pomysłem jest sprawdzenie każdej drużyny w lidze. Da to dość mglistą, ale jednak dość mglistą opinię na temat „układu sił” na piłkarskim polu walki danego kraju.

Przy okazji, co do przewidywania lig

Zalecamy sporządzanie prognoz dla najwyższych lig (przynajmniej pierwszej) w krajach o rozwiniętej piłce nożnej i infrastrukturze do jej uprawiania. Przewidywanie meczów IV ligi zachodniej dywizji w obwodzie czelabińskim to niewdzięczna i nieopłacalna praca. Drużyny w słabych ligach z reguły nie mają ani wystarczającego zaplecza, ani wykwalifikowanej kadry, a na wynik może mieć wpływ wiele subiektywnych czynników (ktoś nie dostał pensji, a ktoś wyjechał na urodziny do cioci).

Przejdźmy więc do najważniejszej sprawy. Kiedy wiesz, czym zajmuje się Twój klub, jakie są jego cele i kim są jego zawodnicy, możesz zacząć przewidywać. Należy zauważyć, że można typować dowolną parę drużyn, z wyjątkiem dwóch przypadków:

  • Nie należy brać pierwszej i ostatniej kolejki (raczej należy pominąć po 2-3 kolejki na początku i na końcu sezonu). Na początku sezonu wiele drużyn wpada w rytm, a pod koniec sezonu, co jest naturalne, kluby, które zrealizowały swoje cele trenerskie (zdobyły mistrzostwo przed czasem, zdobyły trofeum, zagwarantowały sobie ligę europejską itp.) grają na „wakacjach”.
  • Nie ma sensu przewidywać meczów ulubionych drużyn, bo subiektywne oceny siłą rzeczy wezmą górę nad obiektywnymi faktami.

Algorytm zbierania informacji w celu dokonania prognozy

Po pierwsze, 5-7 dni przed zawodami powinieneś obejrzeć video recenzję poprzedniego meczu. Najlepiej, aby był to program telewizyjny lub specjalistyczne media internetowe. Dziennikarze, eksperci sportowi i komentatorzy z tych źródeł będą bardzo dokładnie analizować minione mecze, taktykę i zmiany w składach oraz snuć domysły na temat następnej rundy.

Przy okazji, jest to kolejny powód, aby wybrać słynne turnieje. Dla wszystkich zagranicznych mistrzów ich programy analityczne z rosyjskim tłumaczeniem będą dostępne na torrentach już wkrótce. Jest to bardzo wygodne do prognozowania i właściwej analizy.

Po drugie, na 3-5 dni przed wydarzeniem należy aktywnie śledzić wszystkie informacje na stronach internetowych klubów, ich społeczności kibicowskich oraz specjalistycznych publikacji piłkarskich. Pomogą one podsumować i usystematyzować informacje.

Po trzecie, należy sprawdzić w biurach bukmacherskich dostępne kursy na różne wyniki. Najciekawsze z nich można „zanotować”. Można to zrobić na 2 do 3 dni przed meczem. Równocześnie należy przestudiować statystyki spotkań head-to-head. Paradoksalnie, nawet w przypadku wielkich przeciwników, często zdarzają się mierni gracze, którzy regularnie „psują krew” gigantom.

Innymi słowy, w ciągu trzech lub czterech dni należy zebrać maksimum statystyk i informacji analitycznych na temat motywacji, gotowości technicznej i gry każdej z drużyn oraz celów lokalnych na nadchodzący mecz. Na tej podstawie można wybrać jedną z wcześniej zaznaczonych prognoz.

Ostatnim „akordem” piłkarskiego prognozowania powinien być ostatni dzień treningowy i przedmeczowa konferencja trenerów poszczególnych drużyn. Wtedy też klaruje się skład i czasami pojawiają się ciekawe szczegóły dotyczące nadchodzących meczów. Po przemówieniach trenerów możesz dokonać ostatecznych przewidywań i postawić zakłady.

Wniosek

Wielu może powiedzieć, że jest to bardzo żmudna i uciążliwa praca. Wielogodzinne oglądanie, słuchanie „bełkotu” ekspertów, zapisywanie mnóstwa liczb, zapamiętywanie statystyk i analizowanie. Łatwiej jest stawiać na faworytów i „spuszczać śmietankę”. Chciałabym odpowiedzieć na to wszystko w następujący sposób:

Stawiasz swoje pieniądze i jeśli chcesz wygrać, musisz ciężko pracować, o dziwo;
Postawienie na faworyta z niskim kursem nieuchronnie, prędzej czy później, doprowadzi do przegranej. Lepiej jest spędzić czas na przewidywaniu, ale być w czarnych barwach kosztem wysokiego prawdopodobieństwa i przyzwoitych kursów.
Dla tych, którzy są dobrzy w matematyce, zaleca się korzystanie ze statystyki matematycznej i metod modelowania (takich jak formuła Bayesa), aby dokonać przewidywań.

Statystyki i kalkulacje w połączeniu z analizą i intuicją dają świetne rezultaty, a jeśli dodamy do tego miły bonus 4000 PLN od bukmachera Vulkanbet, życie staje się jeszcze lepsze!

Dodaj komentarz