Zakłady bukmacherskie na The International X Dota 2 w Polsce

The International 2021

Turniej Dota 2 The International X
Turniej będzie rozgrywany od 07 października.
Pula nagród 40,018,195

The International 2021 jest najbardziej prestiżowym turniejem Dota 2 organizowanym przez Valve. W tym roku 12 najlepszych drużyn sezonu DPC i sześć regionalnych kwalifikacji będzie walczyć o tytuł International i łączną pulę nagród 40,018,195 USD, podział puli nagród jest wstępny i oparty na danych The International IX. Turniej pierwotnie miał odbyć się w Sztokholmie, w Szwecji, ale Valve później opublikowało list otwarty, w którym ujawniło, że The International odbędzie się w Bukareszcie, w Rumunii.

Zakłady na Dota 2: cechy

Dota 2 jest w ścisłej czołówce najpopularniejszych dyscyplin cybersportowych. Od 2011 roku Valve organizuje coroczny turniej The International, którego pula nagród w 2017 roku wyniosła prawie 25 milionów dolarów.
Wraz z cybersportem rozwinęły się również zakłady cybersportowe. W tym artykule zajmiemy się zakładami na Dota 2.

Rodzaje zapałek

 • Best of 1 (zwycięstwo jednej z drużyn na jednej mapie)
 • Best of 2 (do dwóch map wygranych przez jedną drużynę lub remis)
 • Best of 3 (do dwóch map wygranych przez jedną drużynę, bez możliwości remisu; 2-0, 2-1)
 • Best of 5 (do trzech kart wygranych przez każdą z drużyn; 3-0, 3-1, 3-2)
 • Nie ma limitu czasowego, a każda karta jest kontynuowana do momentu, aż jedna z drużyn zburzy bazę przeciwnika.

Zakłady długoterminowe

Pojaw się na długo przed rozpoczęciem turnieju. Bukmacherzy ustalają zwycięzcę regionu, finalistów i mistrza na podstawie dotychczasowych wyników turniejów.

Zwycięzca regionalny
Każdy zespół jest przydzielony do innego regionu.

 • Europa (Secret, Liquid, OG)
 • Chiny (NewBee, VG, LFY)
 • CIS (VP, NaVi, Empire)
 • Azja Południowo-Wschodnia (Mineski, Fnatic, TnC)
 • Ameryka Północna (EG, CoL, Optic)
 • Ameryka Południowa (Infamous, SG)

Kursy na głównych faworytów rzadko są wysokie, ponieważ dzięki informacjom o drużynach można określić, który region będzie dominował w danym wydarzeniu.

Finaliści
Powinieneś zawsze używać najnowszej formy, statusu i formatu turnieju. Stawianie na finalistów w formacie single-elimination, gdzie drużyny są eliminowane już po pierwszej porażce, jest niezwykle ryzykowne.

Zwycięzca turnieju

W DOTA 2 nie ma wyraźnych faworytów i każda z drużyn może wygrać turniej. Często zdarza się, że drużyna faworyzowana przez bukmacherów nie wygrywa turnieju.

Omówiliśmy już podstawowe zakłady długoterminowe, przejdźmy więc do zakładów, które można obstawiać przed meczem.

Pre-match (zakłady na Dota 2 na krótko przed meczem)

Zwycięstwo lub remis w serii

Klasyczny układ zakładów 1×2. Należy wziąć pod uwagę, ile serii rozegrała wybrana drużyna w danym dniu i jaki był ich stopień trudności. Po wyczerpujących meczach koncentracja i wydajność zawodników drastycznie spada, co często odbija się na nich w kluczowych momentach.

Szef jednej z drużyn (przez karty)

Często przewaga na korzyść faworyta jest zbyt duża i stawianie na jego zwycięstwo jest ryzykowne i nieuzasadnione, i tu należy zwrócić uwagę na handicap. Handicap w Dota 2 jest wyrażony przez liczbę kart.

Handicapy w zakładach na Dota 2 mogą być zarówno negatywne (na faworytów) jak i pozytywne (na underdogów). Przewaga 0.5 jest przyznawana dla meczów bo2 i 1.5 dla meczów bo3.
W meczach w formacie bo2 i bo3 plus handicap na underdoga będzie grany, jeśli wygra on przynajmniej jedną kartę w serii, dobrze lub całą serię. Z kolei handicap 1,5 rozgrywany jest tylko w przypadku „suchego” zwycięstwa wybranej drużyny.

TB 2.5/TM 2.5

Sumy te zależą od liczby kart zagranych w danej serii. Zakłady na sumy dotyczą tylko meczów bo3, w których drużyny mogą grać minimum dwie (2-0; 0-2) i maksimum trzy (2-1; 1-2) karty.

Totale są istotne tylko wtedy, gdy gra się z przeciwnikami o tej samej sile. Jeśli istnieje pewność, że obie drużyny będą w stanie zagrać przynajmniej jedną kartkę przeciwko sobie i mecz zapowiada się na wyrównany, należy postawić na TB 2,5. W odwrotnej sytuacji, gdy zdecydowany faworyt gra ze słabszą drużyną i mecz prawdopodobnie zakończy się „suchym” zwycięstwem, preferowana opcja wygląda jak TM 2,5.
Bukmacherzy podają kursy na sumę zabójstw i czas trwania poszczególnych kart w serii, ale ten rodzaj zakładów wymaga bardziej uważnego obchodzenia się ze statystykami.

Bukmacherzy regularnie rozszerzają swoją ofertę zakładów. Często sukces zależy bardziej od szczęścia niż od analityki: od obstawiania parzystych lub nieparzystych zabójstw, po liczbę zabójstw w grze. Zdyscyplinowani i zimnokrwiści gracze preferują dwa lub trzy rodzaje zakładów, w których kalkulacja i analiza są ważniejsze niż szczęście.

Dodaj komentarz