Zakłady Parlay

Zakłady

Parlay to zakład na 2, 3 lub więcej wydarzeń w tym samym czasie. Aby wygrać w Parlay, każde wydarzenie w Parlay musi zostać wygrane. Przegrana w którymkolwiek z wydarzeń automatycznie spowoduje przegraną całej parlay.

Dlaczego chcesz zrobić Parlay, a następnie, jeśli istnieje tak wysokie ryzyko utraty? Faktem jest, że całkowite kursy dla Parlay są równe iloczynowi wszystkich jego rynków. Dlatego też bardzo wysokie kursy można znaleźć nawet w parach z tylko 3-4 rynkami.

Przykład

Obstawiajmy u bukmachera najbliższe mecze rosyjskiej Premier League i Europa League. W sumie 4 zdarzenia, w meczu Zenit vs Kuban stawiamy na Zenit, w pozostałych meczach stawiamy na remisy. Zawieramy zakłady pojedyncze i ekspresowe.

Każdy z zakładów pojedynczych będzie miał wartość 100$. Mogą nam przynieść $380, $128, $320 i $320 jeśli wygramy. Maksymalna wygrana w zakładach pojedynczych wyniosłaby $1,148;
W innym eksperymencie, postawiliśmy te same 400$ na zakład parlay. Kurs całkowity wynosi 49,80. Bukmacher podaje kurs 51,59, ponieważ większość bukmacherów ma bonusy na zakłady ekspresowe, ale my skupimy się na prawdziwym kursie. 400*49.80 = 19 920$
Jeśli zagrają wszystkie single, dostaniemy 1148$, natomiast kurs na zakłady ekspresowe wyniesie 19920$. Różnica jest ponad 17-krotna! Jeśli parlay obejmowałby jeszcze kilka zdarzeń po kursie 4-5, łączny kurs wynosiłby około 1000, a 400 000$ zamieniłoby się w 400 000$. Z tego przykładu, można zobaczyć, że Parlay zakłady mogą być bardzo dochodowe, ale mają wiele wad, które nie są oczywiste na pierwszy rzut oka.

Wady zakładów ekspresowych

  1. Wysokie ryzyko. Jeśli remis w meczu Ural vs CSKA jest jedyną przegraną w powyższym przykładzie, pojedynczy zakład przyniesie stratę w wysokości zaledwie 20$, podczas gdy 2 lub 3 zwycięskie rynki przyniosą zwrot. W przypadku Parlay, należy tylko polegać na wszystkich 4 zdarzeniach, aby zostały zakończone, w przeciwnym razie Parlay „nie powiedzie się”.
  2. Duże marże zakładów. Jeśli bukmacherzy obliczyli kursy poprawnie, dodanie tych rynków do Parlay tylko zwiększy marżę. Dlatego też bukmacherzy nie szczędzą bonusów dla graczy, którzy stawiają ekspresy na dużą ilość rynków. Warto zauważyć, że jeśli dodajesz wartościowe zakłady do parlay, zwiększasz swoją marżę w stosunku do bukmachera, ale takie rynki są bardzo trudne do znalezienia w linii.

Zalety zakładów ekspresowych

  1. Duże szanse.
    Bardzo niewielu obstawiających zaryzykowałoby tak duży zakład po kursie pojedynczym 8,00, ale w przypadku ekspresu na trzy zdarzenia (kursy 2,00, 2,00, 2,00) znalazłoby się wielu chętnych do podjęcia takiego ryzyka.
  2. Gra o niskie stawki.
    Oczywiście to gracz decyduje, ile postawić, ale wiele osób po prostu składa parlay z kursem 50-200 i stawia na niego 50-100 rubli. Kwota jest niewielka, więc strata nie zachwieje budżetem, ale jeśli parlay „dojdzie”, wygrana będzie imponująca.

Streszczenie

Choć na pierwszy rzut oka ekspresy mogą wydawać się atrakcyjne, większość klientów z nich rezygnuje. Parlays może być tak mało, jak dwa zdarzenia i zazwyczaj łączą się na maksimum 2,00-3,00.

Możesz stawiać małe kwoty na kursy i liczyć na cud, jak robi to większość hazardzistów, ale nie powinieneś traktować swoich pieniędzy na poważnie.

Dodaj komentarz